خرید ملک در ترکیه

باید ها و نباید ها درباره خرید ملک در ترکیه و اجاره ملک در ترکیه

فرم مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان فرم روبرو را تکمیل کنید تا در اسرع وقت کارشناسان استانبولیار با شما تماس بگیرند

خرید ملک در ترکیه و راه های اخذ اقامت ترکیه

خرید ملک در ترکیه یکی از مهم ترین دغدغه های سرمایه گذاران خارجی می باشد، که آیا با خرید ملک ترکیه اقامت این کشور را دریافت می کنند یا خیر. خرید ملک در کشور ترکیه به تازگی بازار داغی پیدا کرده و ایرانی ها یکی از پر طرفدار ترین خرید زمین یا آپارتمان در ترکیه هستند.

شرایط و قوانین خرید ملک ترکیه در وهله اول شاید کمی سخت به نظر رسد، اما این قوانین برای محکم کاری و اطمینان از سرمایه گذاری در  کشور ترکیه می باشد. در این مطلب استانبولیار قصد دارد باید ها و نباید های خرید زمین و آپارتمان در ترکیه، اجاره ملک در ترکیه، اخذ اقامت ترکیه و راه اندازی شرکت در ترکیه را توضیح دهد.

 

اخذ اقامت دائم ترکیه تنها با خرید ملک در ترکیه میسر است؟

با خرید ملک در ترکیه اقامت این کشور را دریافت خواهید کرد، ولی این اقامت ها با هم متفاوت می باشد. در پاسخ به سوال مطرح شده باید بگوییم خیر، خرید آپارتمان در ترکیه یا خرید ملک، تنها راه اخذ اقامت این کشور نیست. بلکه شما می توانید اقامت تحصیلی، اقامت کاری، اقامت توریستی و ... این کشور را دریافت نمایید که در مطلب راه های اخذ اقامت ترکیه به طور مفصل توضیح داده شده است.

با چه قیمتی می توان ملک در ترکیه را خرید؟ این سوال بسیاری از افرادی است که می خواهند در این کشور سرمایه گذاری کنند. استانبولیار مشاور معتبر شما در زمینه خرید ملک ترکیه می باشد که در پاسخ به این سوال خواهد گفت: با خرید یک ملک به قیمت 60،000 دلار آمریکایی می توانید اقامت ترکیه (به صورت موقت) را دریافت نمایید.

اما جهت اقامت دائم، باید چه ملکی را در کشور ترکیه خریداری کرد؟ در پاسخ باید بگوییم با خرید آپارتمان در ترکیه یا ملک در این کشور به ارزش 250،000 دلار آمریکایی، اقامت دائم یا همان پاسپورت کشور ترکیه را دریافت خواهید کرد. البته شرایط و محدودیت هایی برای خرید ملک در ترکیه وجود دارد که یکی از آن قوانین مجاز بودن خرید ملک برای اتباع ترکی در دیگر کشورها می باشد که در این صورت اتباع آن کشور نیز مجاز خواهند بود در ترکیه ملک بخرند.

اخذ اقامت موقت ترکیه با اجاره ملک در ترکیه

اجاره ملک در ترکیه یکی دیگر از راه های اخذ اقامت به طور موقت در این کشور است. دلیل این مسئله هم فقط اقامت توریستی 1 ساله است که شما مجاز به راه اندازی کسب و کار نخواهید بود. شما با اجاره ملک در ترکیه یا استانبول تنها می توانید به صورت 1 سال، در این کشور اقامت داشته باشید.

اجاره ملک در استانبول مورد توجه بسیاری از افراد است. زیرا در این شهر که قلب اقتصادی و گردشگری ترکیه به شمار می رود، درآمد زایی بسیار آسان خواهد بود. همین امر سبب شده تا شهر استانبول از دیگر شهر های ترکیه مانند آنتالیا، ازمیر و ... گران تر باشد. ناگفته نماند شهر استانبول یکی از 39 شهر گران در جهان است.

اجاره ملک در آنتالیا به دلیل ساحلی بودن این شهر، فوق العاده پر طرفدار است. همانطور که می دانید شهر انتالیا یکی از لوکس ترین شهر های ترکیه بعد از استانبول به شمار می رود که خرید ملک در آنتالیا به صرفه تر از خرید ملک در استانبول خواهد بود. زیرا این شهر از نظر هر متر ساختمانی، ارزان تر از شهر استانبول می باشد. ضمن این که اقامت در آنتالیا و ویلاهای رویایی، شما را به یاد ساحل و ویلاهای کالیفرنیا آمریکا خواهد انداخت.

اجاره ملک در ازمیر ترکیه می تواند برای کسانی مناسب باشد که می خواهند در ارزان ترین شهر ترکیه سرمایه گذاری کنند. شهر ازمیر به دلیل دسترسی به ساحل و موقعیت تجاری خوبی که دارد، گزینه ای عالی برای خرید ملک ترکیه می باشد.

شهر ازمیر با این که از نظر قیمت ارزان از دیگر شهرهای ترکیه می باشد ولی از نظر اقتصادی و ساخت و ساز رو به رشد می باشد. استانبولیار جهت مشاوره رایگان در دسترس شما می باشد. نا گفته نماند حداقل مبلغ اجاره ملک در ترکیه 500 لیر و هزینه زندگی برای هر نفر در 1 ماه، 1000 لیر ترکیه می باشد.

اخذ اقامت ترکیه از طریق تحصیل

یکی دیگر از راه های اقامت در کشور ترکیه، اقامت تحصیلی می باشد. زمانی که شما در دانشگاه های کشور ترکیه مشغول به تحصیل شوید، مجوز اقامت تحصیلی در این کشور به مدت 2 تا 4 سال را خواهید گرفت که بسته به درجات بالاتر مدارک دانشگاهی، می تواند افزایش هم داشته باشد.

یکی از دانشگاه های معتبر ترکیه، دانشگاه ملی فنی خاورمیانه موسوم به (metu) است. برای ورود به این دانشگاه و دانشگاه بسفور استانبول، باید نمره ای بالا در زبان انگلیسی داشته و در آزمون ورودی این دانشگاه ها شرکت کنید. از دیگر دانشگاه معتبر  ترکیه که خصوصی هستند می توان به بیلکنت، گوچی، سابانچ و ... اشاره کرد که بدون آزمون ورودی، دانشجو می پذیرند ولی با شرط نمره بالا در زبان انگلیسی.

جهت ورود به دانشگاه های علوم پزشکی دولتی ترکیه باید در آزمون ورودی شرکت کرده و زبان ترکی را مسلط باشید. اما در دانشگاه های علوم پزشکی خصوصی نیازی به آزمون ورودی نیست، ولی شرط آن نمره بالا در زبان انگلیسی می باشد. هزینه های اقامت تحصیلی در ترکیه متغیر بوده که در مطلب اقامت تحصیلی ترکیه به آن پرداخته شده است.

ویزای کاری ترکیه از طریق ثبت شرکت

اقامت کاری ترکیه از طریق ثبت شرکت امکان پذیر می باشد. شاید بپرسید قوانین ثبت شرکت ترکیه با ایران فرق دارد؟ باید بگوییم این قوانین با قانون های ثبت شرکت در ایران مشابه بوده و تنها کمی تفاوت میان آن ها وجود دارد. برای ثبت شرکت در ترکیه احتیاجی به اقامت نخواهید داشت. بلکه بر عکس، اجازه اقامت 1 ساله به شما داده می شود.

البته این اقامت بسیار هزینه بر بوده و اگر قصد اقامت در این کشور را دارید توصیه می کنیم دیگر راه های اخذ اقامت ترکیه را امتحان کنید. اما قبل از این که ثبت شرکت در ترکیه را انجام دهید توصیه می کنیم با یک مشاور معتبر (استانبولیار) مشورت کرده و سپس اقدام به ثبت شرکت در ترکیه کنید.

ثبت شرکت در ترکیه تنها یکی از راه های سرمایه گذاری در ترکیه برای اقامت می باشد. برای ثبت یک شرکت در کشور ترکی شما باید حداقل 1 میلیون و 800 هزار لیر ترکیه پرداخت کنید. اما ثبت شرکت مزایای بسیاری دارد که از جمله آن می توان به افزایش سود و کسب درآمد، اخذ اقامت دائم و دریافت پاسپورت بعد از 5 سال و ... اشاره نمود.

خرید ملک ترکیه در چه شهرهایی بهتر است؟

در این بخش از مطلب می خواهیم به خرید ملک ترکیه در شهر های مختلف بپردازیم تا با آگاهی بیشتر دست به خرید ملک بزنید. پیشنهاد های ما به شما برای خرید آپارتمان، زمین، ملک و ثبت شرکت در شهر های آنکارا، استانبول، آنتالیا و ازمیر است. در شهر های ذکر شده بیشترین رشد اقتصادی وجود دارد که می تواند سرمایه گذاری شما را رونق بخشد.

خرید ملک ترکیه در آنکارا

خرید ملک در آنکارا برای کسانی مناسب است که می خواهند فعالیت های سیاسی و اجتماعی داشته باشند. زیرا آنکارا پایتخت سیاسی و اجتماعی ترکیه است که دومی شهر بزرگ این کشور محسوب می شود. آنکارا تقریباً 5 میلیون نفر جمعیت دارد و پدر ترکیه (آتاتورک بزرگ) نیز در این شهر مدفون شده است. لازم به ذکر است با این که درصد بیشتری از شهروندان آنکارا ترکی هستند، در میان آن ها کرد نیز پیدا می شود.

مقاله مرتبط: مهاجرت کاری ترکیه

خرید ملک ترکیه در استانبول

خرید ملک در استانبول بهترین و البته گران ترین گزینه خرید ملک و آپارتمان است. این شهر قدمتی بیش از 2500 سال دارد که با نام های کنستانتین، قسطنطنیه و بیزانس نیز شناخته می شود. البته وجود مسجد های مختلف سبب شده تا این شهر ملقب به هزار مسجد شود. عمارت ها و کاخ های با شکوه مانند دلما باغچه، توپکاپی و ... نیز سبب شده تا قطب گردشگری و اقتصادی ترکیه به شمار رود.

اگر در استانبول ملکی را خریداری کنید باید بدانید که این شهر 15 میلیون نفر جمعیت داشته و تنها شهر جهان میان دو قاره است. این دو بخش توسط پلی به نام بسفور که بر روی تنگه بسفر ساخته شده به هم متصل می شوند. از مزایای خرید ملک در استانبول این است که شما می توانید از شب زنده داری ها، جلوه های فرهنگی، تاریخی و هنری، فروشگاه ها و ... نهایت استفاده را ببرید.

لازم به ذکر است شهر هزار مسجد ترکیه گران ترین زمین ها و آپارتمان ها را دارد که همین عوامل سبب شده تا جزء 39 شهر گران جهان باشد. لازم به ذکر است قیمت خرید هر متر خانه در شهر استانبول 3،961 لیر ترکیه می باشد که به نسبت آنکارا، ازمیر و آنتالیا حدود 2 برابر می باشد.

خرید ملک ترکیه در آنتالیا

خرید ملک یا آپارتمان در آنتالیا از دیگر گزینه های محبوب برای افراد است. این شهر ساحلی، دومین شهر توریستی و گران ترکیه است که قیمت هر متر خانه در این شهر 2،101 لیر ترکیه می باشد. ویلاهای لوکس، فرودگاهی وسیع، آب و هوای مدیترانه ای و ... دست به دست هم داده اند تا آنتالیا را خاص ترین شهر ترکیه کنند.

به طور میانگین در آنتالیا 300 روز هوا آفتابی بوده که شاید برای بسیای از افراد، مزیت محسوب شود. شهر آنتالیا به دو بخش کوچک تر دسته بندی می شود که هر کدام کاربری های مخصوص به خود را دارند. ساید آنتالیا یک منطقه تاریخی است و سواحل بِلِک، به نوعی قلب گلف ترکیه می باشد.

خرید ملک ترکیه در ازمیر

حال که با برترین شهر های خرید ملک در ترکیه آشنا شده اید نوبت به شهر ازمیر ترکیه می رسد. ازمیر پس از استانبول و آنکارا، سومین شهر بزرگ ترکیه است که 4 میلیون نفر جمعیت را درون خود جای داده است. موقعیت این شهر تجاری و بندری بوده که چشم انداز روشنی برای اقتصاد ترکیه دارد.

موقعیت مکانی عالی، هزینه ی ارزان تر زندگی به نسبت استانبول و رونق ساخت و ساز سبب شده تا بهترین گزینه برای خرید ملک ترکیه باشد. تمامی دانشگاه ها و مدرسه های این شهر بالا ترین اساندارد ها را دارا می باشند. قیمت حدودی هر متر زمین در شهر ازمیر 3،036 لیر ترکیه است.

به دنبال آب و هوایی مطلوب تر به نسبت آنتالیا هستید، شهر ازمیر گزینه ای مناسب می باشد. فضاهای فوق العاده سبز و دیدنی، دارا بودن بناهای مهم و تاریخی اِفِسس و امنیت شهر سبب شده تا برای انتخاب و خرید ملک ترکیه زبانزد است. غذاهای ارگانیک در این شهر باعث شده لقب کمترین نرخ سرطان ترکیه را به خود اختصاص دهد.

آیا با خرید ملک 60،000 دلار می توان پاسپورت ترکیه را گرفت؟

در پاسخ به سوال مطرح شده باید بگوییم با خرید ملک در ترکیه با این نرخ، می توان اقات ترکیه را اخذ نمود ولی به طور موقت. همانطور که در مطالب بالا ذکر کردیم سریع ترین راه اخذ پاسپورت ترکیه فقط خرید ملک با 250،000 دلار می باشد که پروسه آن 1 تا 3 ماه به طول می انجامد.

زمانی که شما یک ملک با قیمت 60،000 دلار را خریداری کنید اقامتی موقت بین 1 تا 3 سال دریافت خواهید کرد که اجازه کار به شما داده می شود و می توانید برای خود کسب و کار راه بیاندازید. لازم به ذکر است در اقامت های موقت ترکیه یا توریستی شما به هیچ عنوان حق کار نخواهید داشت، در حالی که خرید ملک ترکیه با قیمت ذکر شده می تواند اقامت 3 ساله هماه با راه اندازی کسب و کار و تجارت را برای شما فراهم آورد.

از چه راه های دیگری می توان پاسپورت ترکیه را دریافت کرد؟

در پاسخ به سوال مطرح شده باید بگوییم علاوه بر خرید ملک در ترکیه، می توان از طریق ادواج نیز پاسپورت ترکیه را دریافت کرد. البته این امر باید در شرایطی انجام پذیرد که تبعه خارجی تمکن مالی داشته و از زمان ازدواجش 5 سال گذشته باشد. باید برای دولت ترکیه مسجل شود که شما همراه همسر خود به صورت مشترک زندگی کرده اید تا پاسپورت این کشور را دریافت کنید.

یکی دیگر از راه های دریافت پاسپورت ترکیه تولد در این کشور می باشد. به این گونه که اگر فرزندی از یک تبعه خارجی و فرد ترکی به دنیا بیاید می تواند اقامت ترکیه را به مدت 6 ماه دریافت نماید. البته این امر بعد از 6 ماهه تولد، باطل شده و ممکن است بعد از رسیدن طفل به سن قانونی، پاسپورت ترکیه به آن داده نشود.

شرایط دریافت پاسپورت ترکیه چیست؟

با تمام مواردی که ذکر شد باز هم باید شرایط و قوانین کشور ترکیه را به خوبی رعایت کنید تا موفق به اخد پاسپورت یا اقامت دائم ترکیه شوید. 1- حداقل 5 سال زندگی در ترکیه به شرطی که 6 ماه تمام را اقامت داشته باشید. 2-مسلط بودن به زبان ترکی در سطح پایه.3-موثق بودن ادغام در جامعه و فرهنگ کشور ترکیه.4-گواهینامه سلامت روانی و اجتماعی.5-به اثبات رسیدن درآمد کافی.6-دارا بودن ملک در ترکیه و اسکان در شهرهای ترکیه. تمام مواردی که ذکر شد از لازمه ها و شرایط اقامت در کشور ترکیه می باشند.

چرا خرید ملک در ترکیه برای ایرانی ها محبوب است؟

از آن جایی که ایران و ترکیه همسایه هستند و از نظر رابطه های سیاسی و اجتماعی، دینی و فرهنگی تقریباً منطبق می باشند، خرید ملک ترکیه برای ایرانی ها محبوب تر است. البته این شرایط برای اتباع ترکی در ایران نیز مشابه خواهد بود. یکی دیگر از دلایل محبوبیت کشور ترکیه نزد ایرانی ها، آزاد بودن رفت و آمد میان این 2 کشور است. به این گونه که تنها با در دست داشتن پاسپورت و مدارک شناسایی معتبر می توانید وارد خاک ترکیه شوید.

توصیه های مهم حقوقی برای خرید ملک در ترکیه

مهم ترین نکته درباره خرید ملک در ترکیه این است که با خرید ملک کمتر از 250 هزار دلار، اقامتی 3 ساله دریافت خواهید کرد که تا 10 سال قابل تمدید می باشد. البته هر چه مبلغ ملک بلاتر از 60 هزار دلار باشد در تمدید این اقامت تاثیر گذار است. پروسه ای که با خرید ملک در ترکیه می توان پاسپورت را دریافت کرد 30 تا 35 روز است.

اگر در ترکیه شرکتی را به ثبت رسانده اید و 5 فرد ترکی را مشغول به کار کرده باشید می توانید اجازه کار در این کشور را بگیرید و بعد از 5 سال پاسپورت ترکیه را دریافت نمایید. طبق دستور وزارت کار و امور اجتماعی ترکیه حداقل حقوق هر فرد مبلغ 2650 لیر ترکیه بوده و برای تاسیس شرکت باید 1000 دلار آمریکایی پرداخت کنید.

با خرید ملک در ترکیه و اقامت موقت می توانید فرزندان خود را به مدرسه بفرستید. البته مدرسه دولتی باید نزدیک ملک خریداری شده باشد که در صورت ثبت نام مدرسه خصوصی این امر ساقط است. اگر شما ملک 250 هزار دلاری در ترکیه را خریداری کرده اید، طی 65 تا 80 روز پاسپورت این کشور را دریافت خواهید کرد. نا گفته نماند علاوه بر خرید ملک، وجه سیاسی و اجتماعی فرد نیز در نظر گرفته می شود.

این امکان برای خریداران وجود تا چندین ملک و آپارتمان را تا سقف 250 هزار دلار خریداری کنند. این خرید می تواند به صورت اقساطی هم میسر است، ولی نمی توان درخواست وام از بانک های ترکیه نمود. البته ملک های خریداری شده باید همزمان باشند و مبلغ آن تنها از طریق بانک های ترکیه ای باید انتقال یابد. لازم به ذکر است بعد از خرید ملک 250 هزار دلاری، اجازه فروش آن تا 3 سال را نخواهید داشت.

چرا باید از استانبولیار مشورت بگیریم؟

استانبولیار یک مرجع رسمی و تخصصی خرید ملک ترکیه، اخذ اقامت، پاسپورت ترکیه و مشاوره های حقوقی است که تمامی نشانه های معتبر را دارا می باشد. نماد اعتماد الکترونیکی، دارا بودن مجوزهای مربوطه و ... در پایین صفحه سایت قابل مشاهده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران استانبولیار تماس حاصل فرمایید.

آقای افضلیان، کارشناس و مشاور شما در خرید ملک ترکیه هستند که تجربه ای چندین ساله در این زمینه دارند. جهت ارتباط و دریافت مشاوره رایگان و کاربردی می توانید با شماره های 021،43000020 و 09121208120 و 051،38096 در 24 ساعت شبانه روز تماس حاصل فرمایید.