مهاجرت کاری ترکیه یکی دیگر از راه های دریافت اقامت ترکیه است که این امر شرایط مخصوص به خود را دارد. همانطور که در مطلب کامل خرید ملک ترکیه و اخذ اقامت آن ذکر کردیم، تنها کسانی می توانند در این کشور مشغول به کار شوند که اقامت دائم را از طریق خرید ملک اخذ کرده باشند.

مهاجرت کاری ترکیه به این گونه انجام می شود که از طرف کارفرمای ترکیه ای، دعوتنامه ای برای شما ارسال گردد. از آنجایی که ایرانی ها بدون اخذ ویزا می توانند وارد کشور ترکیه شوند این امر کمی تسهیل می شود. شهروندان ایرانی می توانند به صورت حضوری در کاریابی های بین المللی کشور ترکیه اعم از شهر های استانبول، ازمیر، آنکارا و ... اقدام به درخواست کار کنند.

مهاجرت کاری ترکیه بدون نداشتن ویزا برای ایرانی ها، 90 روز بوده که با توجه به شرایط می توان آن را از طریق سایت های بین المللی در ایران نیز جست جو کرد. بعد از دریافت کار مورد نظر و موافقت کارفرما، آن شخص باید درخواستی را به مدت 10 روز کاری در وزارت کار و امنیت اجتماعی به ثبت برساند.

بیشتر بخوانید:سرمایه گذاری در ترکیه

مهاجرت کاری ترکیه چقدر هزینه در بَر دارد؟

بعد از این که تمامی شرایط ذکر شده توسط کارفرمای ترکیه ای انجام پذیرفت، کارجو طی 90 روز باید درخواست خود را به همراه مدارک مورد نظر به سفارت ترکیه تسلیم کند. سپس می توانید سند اقامت کاری خود را دریافت نمایید و عازم کشور ترکیه شوید. البته آن کسانی که زبان انگلیسی و زبان ترکی را بدانند اولویت برای کار در کشور ترکیه دارند.

آگاه تر شوید: شرایط اخذ اقامت ترکیه

ویزاهای کاری ترکیه شامل ویزای کاری هنرمندان، ورزشکاران، خبرنگاران، تعمیرکارهای فنی و اساتید دانشگاه ها می شود. شغل های یاد شده، از جمله شغل هایی هستند که تقاضای بیشتری در استخدام دارند. هزینه ای که باید برای مهاجرت کاری ترکیه پرداخت شود حدود 700 لیر است. اما برای ایرانی ها این ویزا 615 لیر است که هزینه کارت اقامت 72 لیر بر آن افزوده می شود. لازم به ذکر است ایرانی ها نیازی به پرداخت هزینه ورود این کشور نخواهند داشت.

مقاله مرتبط: خرید خانه در ترکیه و شرایط آن

چه شغل هایی در کشور ترکیه نیروی کار لازم دارند؟

در زمان مهاجرت کاری به ترکیه خوب است که بدانید چه مشاغلی در این کشور نیاز مُبرَم به استخدام کارگر دارند. در ادامه به برخی شغل های این کشور اشاره می کنیم. کارشناس مسائل اقتصادی، مدیر برای رستوران های های زنجیره ای در کشور، مهندس عمران و صنایع غذایی و ...، مهندس کامپیوتر، کارشناس آی تی و ... از جمله شغل های متقاضی جذب کارگر هستند.

به طور میانگین حقوق هر کارگر بین المللی در کشور ترکیه بین 35 هزار تا 105 هزار دلار تغییر خواهد داشت. اما برای مشاوره تخصصی می توانید با آقای افضلیان کارشناس اخذ اقامت ترکیه و خرید ملک در ترکیه ارتباط برقرار کنید. شماره های 09121208120 و 02143000020 در دسترس شما برای تماس و مشاوره با ایشان می باشد.

بیشتر بخوانید :
منابع :