سفر به استانبول یکی از موضوعاتی محسوب می شود که بسیار خواهان زیادی از سمت ایرانیان دارد. شاید شما نیز از آن دسته افرادی باشید که آوازه استانبول را بارها و بارها شنیده اید و فکر سفر به این شهر توریست پذیر از سرتان گذشته است. استانبول برای آن دسته از گردشگرانی که می خواهند به منظور تفریح سفر کنند بسیار مناسب می باشد. 

سفر به استانبول یکی از راحت ترین و آسان ترین سفرها به خارج کشور است. این امر دلایل زیادی دارد که ما در ادامه مطلب به آن خواهیم پرداخت. پس اگر قصد سفر به یک شهر بی نظیر در خارج از کشور را دارید  تور استانبول را در لیست انتخاب های خود قرار داده اید، این مطلب را تا پایان دنبال کنید. ما با ایجاد این مقاله سعی داریم تا به انتخاب مطمئن و سفر خاطره انگیز برای شما کمک کنیم.

با راهنمای مسافر استانبول آشنا شوید

به چه دلیل سفر به استانبول یک سفر آسان محسوب می شود؟

سفر به استانبول همانطور که گفته شد به دلایل زیادی از سفر های آسان به حساب می آید. از مهم ترین این دلایل می توان به نیاز نبودن ویزا برای ایرانیان اشاره داشت. ویزا خود یک پروسه جدا گانه محسوب می شود که برای دریافت آن نیاز به زمان و پرداخت هزینه ای مجزا است. از این رو بیشتر ایرانیان سفر به استانبول را برای تفریح ترجیح می دهند.

سفر به شهر استانبول همچنین به دلیل قرار گرفتن کشور ترکیه در کنار کشور ایران و هم مرز بودن این دو توجه گردشگران را جلب می کند. از نکات طنز آمیز و جالب این است که شما با سفر به استانبول غربت را احساس نمی کنید. زیرا در هر نقطه از این شهر مغازه ها، رستوران ها و حتی افرادی ایرانی را یافت خواهید کرد که بسیار برایتان دلنشین می باشد.

از دیگر دلایل سهولت سفر به استانبول می توان از وجود پرواز های متعدد، مبدا پایتخت ایران به شهر استانبول نام برد. شما برای سفر به این شهر فوق العاده می توانید با پرواز دلخواه خود و کمترین قیمت به استانبول سفر کنید. پرواز هایی که از شهر تهران به استانبول ایجاد شده تمامی نکات ایمنی و راحتی مهمانان را فراهم کرده اند که شما در طول پرواز دچار مشکلی نخواهید شد.

چرا سفر به استانبول برای ایرانیان محبوب است؟

استانبول دارای جاذبه های بسیاری می باشد که سفر به استانبول را یکی از دوست داشتنی ترین سفر های خارج از کشور تبدیل می کند. گاهی برخی از افراد به منظور های مختلف به استانبول سفر می کنند که می توان گفت استانبول تمامی انتظارات را برای یک سفر فوق العاده به هر منظوری در خود ایجاد کرده است.

استانبول دارای بازار ها و مغازه های بسیار زیاد می باشد که برند های معروف دنیا را به گردشگران ارائه می دهند. وجود همین بازار های تجاری مشهور از دلایل دیگر برای محبوبیت این شهر زیبا در بین ایرانیان شده است.

راهنمای مسافر استانبول همراه مهم سفر به استانبول

حتی می توان گفت برخی از ایرانیان تنها به منظور گشت و گذار در بازار ها و خرید لوازم و اوردن پوشاک به استانبول سفر می کنند. از این رو استانبول را به عنوان مقصدی برای سفر خود انتخاب خواهند کرد.

مراکز تفریحی و گردشگری استانبول نیز شما را برای سفر به استانبول ترغیب می کند. تفریح در این شهر فوق العاده وقت شما را شبانه روز خواهد گرفت. بدون شک شما می توانید با گذراندن وقت در مکان های گردشگری و تفریحی استانبول خاطره ای دلنشین و به یادماندنی را برای خود و عزیزانتان به ارمغان آورید. 

وسایل مورد نیاز برای سفر به استانبول

سفر به استانبول در فصل های مختلف شرایط بسزایی برای گردشگران دارد. این شهر از شهر های سرد سیر ترکیه محسوب می شود که اکثر گردشگران ترجیح می دهند در فصل بهار و تابستان به آن سفر کنند. اما اگر در فصل زمستان سفر به استانبول را انتخاب کردید به همراه داشتن لباس های گرمایشی را از یاد نبرید. 

سفر به استانبول همانطور گفته شد در فصل های بهار و تابستان خیلی محبوبیت دارد. زیرا در این فصل ها، آب و هوای استانبول بسیار عالی خواهد بود و شما بدون نیاز به وسایل اضافه می توانید با لذت کافی در شهر تردد داشته باشید. تنها کافی است لوازم مورد نیاز خود را در چمدان کرده و سفر خود را انجام دهید.

راهنمای مسافر استانبول را از دست ندهید

خرید ملک در استانبول یا خرید ملک ترکیه نیز یکی از دلایل بسیار مهمی می باشد که امروز مردم به این منظور سفر به استانبول را انجام می دهند. با خرید ملک در استانبول شما می توانید اقامت ترکیه را کسب کنید؛ برای اطلاع از شرایط سفر به استانبول و یا خرید ملک در استانبول می توانید از سایت استانبولیار کمک گرفته و یا با کارشناسان محترم صحبت کنید.

بیشتر بخوانید :
منابع :