خرید ملک استانبول در مکان های مختلف این شهر از قیمت های متفاوتی برخوردار است. علاوه بر این مورد، نوع ساخت ملک یا آپارتمان هم تاثیر بسزایی در قیمت خانه یا زمین دارد. لازم به ذکر است خانه های دسته اول و دسته دوم، در منطقه های استانبول از قیمتی همسان برخوردار می باشند.

خرید ملک استانبول در بافت های جدید ساختمانی، ارزان تر بوده که این امر به دلیل دور بودن از مرکز شهر استانبول می باشد. خانه هایی فرسوده و قدیمی روستاهای اطراف استانبول تخریب و در عوض آن ها ساختمان هایی عظیم و نوساز جایگزین شده اند که از نظر معماری، استاندارد هستند.

چه هزینه ای باید برای خرید ملک در استانبول پرداخت کرد؟

اگر به دنبال هزینه میانگین خرید خانه در استانبول هستید باید بگوییم قیمت هر متر مربع ساختمان آماده در شهر استانبول برای خرید ملک، 800 یورو معادل (7،120،000 لیر) می باشد که باید پرداخت کنید. ولی این هزینه در منطقه ها و قسمت های مختلف شهر استانبول متغیر است.

خرید ملک استانبول در اطراف و حومه این شهر ارزان تر بوده  ولی در مرکز شهر پایتخت اقتصادی ترکیه از 80 هزار یورو شروع می شود که یک آپارتمان یک خوابه را می توان خرید. اما اگر یک ملک یا آپارتمان در منطقه های لوکس تر هستید، باید مبلغی بیش از 120 هزار تا 250 هزار یورو باید پرداخت کنید.

خرید خانه های لاکچری در مجتمع های لوکس از 300 تا 600 هزار یورو متغیر خواهد بود که برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناس مجرب سایت استانبولیار تماس حاصل نمایید. حال که با قیمت آپارتمان و خانه در این کلان شهر آشنا شده اید نوبت به قیمت ویلاهای این شهر می رسد.

قیمت یک ویلای کوچک در استانبول چقدر است؟

علاوه بر خرید آپارتمان، خرید ویلا در شهر های ترکیه نیز مرسوم و پر طرفدار است. همانطور که می دانید ویلا به دلیل سر سبزی و وسعت بیشتری که دارد مورد توجه می باشد. اگر بخواهید یک ویلای کوچک در استانبول بخرید هزینه ای بالغ بر 160 هزار یورو باید پرداخت نمایید.

ولی برخی از افراد ترجیح می دهند ویلاهای لوکس 3 خوابه رو به دریا را خریداری نمایند تا از دیدن امواج و آبی دریا، نهایت لذت را ببرند. از این رو اگر یک ویلای 3 طبقه شیک و مدرن را در نظر داشته باشید، باید بیش از 1 میلیون یورو پرداخت نمایید. عده ای دیگر ترجیح می دهند یک زمین را خریداری کرده و متناسب با سلیقه خود اقدام به ساخت آن نمایند. از این رو قیمت هر متر مربع زمین 295 یورو می باشد که به نظر معقول تر است.

قبل خرید ملک استانبول چه مواردی را باید در نظر گرفت؟

زیر ساخت، خطر های ناشی از زمین لرزه، سیستم ترابری و ... از جمله مواردی است که باید قبل از خرید ملک در شهر استانبول به آن دقت کرد. زیرا تمامی این موارد در قیمت خانه تاثیر گذار خواهد بود. منطقه اروپایی شهر استانبول بهترین مکان و البته از گران ترین منطقه های استانبول است.

ناحیه بشیکتاش، لاکچری ترین و بهترین مکان برای خرید ملک ترکیه است که از قیمت هایی بالا برای خرید خانه یا اجاره ملک استانبول برخوردار می باشد. این منطقه در ساحل زیبای بسفور قرار دارد که خانه های آن چشم اندازی رو به دریای مدیترانه دارد. بیشتر کاخ ها همچون کاخ دلماباغچه و برج های معروف در این منطقه  قرار گرفته اند.

ناحیه بشیکتاش دارای منطقه های زیبایی به نام لونت، بِبِک، اورتاکوی، اولوس و ... است که قیمت خرید ملک استانبول در این مناطق به 5 هزار یورو در هر متر مربع می رسد. البته قیمت خرید خانه در منطقه بشیکتاش از 35 میلیون لیر شروع می شود. منطقه لونت بیشترین مراکز اداری را داشته و یکی از بلند ترین برج های ترکیه به نام یاقوت آبی که دارای 54 طبقه ساختمانی است در این منطقه جای دارد.

آیا منطقه بی اغلو برای خرید ملک در استانبول خوب است؟

بی اغلو، منطقه ای لاکچری و لوکس که به خیابان شب زنده دار نیز معروف است. انواع کافه و رستوران های لاکچری، بارهای فوق العاده پر انرژی و ... می تواند ساعات خوشی را برای شما در این منطقه رقم بزند. از نکته های جالب توجه درباره این منطقه، ارتباط آن توسط پل گالاتا با بخش اروپایی استانبول است.

با اجاره ملک استانبول در این منطقه، سفارت خانه های انگلیس، هلند، آلمان، سوئد و روسیه در دسترس خواهد بود. خیابان استقلال و شیشلی که قلب تپنده این منطقه محسوب می شوند، انواع فروشگاه های لوکس تجاری را درون خود جای داده اند. موزه های بسیاری نظیر موزه راحمی کوچ هم در این منطقه قرار دارد.

ساری یر منطقه ای برای ثروتمندان

منطقه ساری یر، قسمتی از کلان شهر استانبول است که در نزدیکی بسفور قرار گرفته و تنها ثروتمندان در این منطقه زندگی می کنند. اورهان پاموک، نویسنده مشهور کتاب معصومیت است که موزه معروف آن نیز برگرفته از داستان همین کتاب است. ساحل زیبا از ویژگی های ساری یر است که برای حمام آفتاب عالی بوده ولی برای شنا اصلا مناسب نیست. زیرا آب های این سواحل با زائدات صنعتی آلوده و خطرناک می باشد.

تاجران و سرمایه گذارانی که اهل خوشگذرانی هستند، عمدتاً در این منطقه ویلای خود را خریداری می کنند تا از هوای تمیز، چشم انداز دریا و ... بهره مند شوند. بازیگران، خوانندگان و سیاستمداران بیشتر اقامتگاه های تابستانه خود را در این منطقه انتخاب می کنند تا از آرامشی وصف ناپذیر لذت ببرند.

منطقه فاتیح استانبول ارزان ترین محله برای خرید ملک استانبول

منطقه فاتیح استانبول یکی از قدیمی ترین و اصیل ترین مناطق این شهر است که قدمتی بسیار دارد. این منطقه ها بسیار شلوغ بوده و دلیل آن هم وجود مراکز تفریحی و گردشگری استانبول در این منطقه است. دسترسی آسان به فرودگاه صبیحه گوکچن و آتاتورک، مسجد ابی و ایا صوفیه و ... از محاسن این منطقه هستند.

لاله لی، امینونو و سلطان احمد از محله های این منطقه هستند که به نوعی درون خود جاذبه ای تاریخی دارند. قیمت خرید ملک استانبول در این منطقه ارزان تر از دیگر مناطق بوده و می توان ملک یا آپارتمانی قیمت مناسب را در فاتیح خرید. جهت اطلاعات بیشتر درباره خرید ملک می توانید با آقای افضلیان مشاور مجرب خرید ملک ترکیه با شماره های 02143000020 و 09121208120 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید :
منابع :