شرایط اخذ اقامت ترکیه در مطلب خرید خانه در ترکیه توضیح داده شده، ولی برای آشنایی بیشتر شما عزیزان گریزی به راه های دریافت پاسپورت ترکیه (اقامت دائم) خواهیم زد. در مطلب های بسیاری از جمله مقاله جامع و کامل خرید ملک ترکیه، راه های اقامت در این کشور مدیترانه ای را توضیح داده ایم، ولی این مطلب به صورت تخصصی به رشته تحریر درآمده است.

شرایط اخد اقامت ترکیه در سال های قبل بسیار سخت بود. به گونه ای که باید از ارگان های نظامی این کشور مدارکی را دریافت می کردید. ولی با بارگذاری قانون های جدید در دولت ترکیه این امر تسهیل شد و همین تصمیمات درست، موجب گردید تا اقتصاد کشور ترکیه بیش از پیش پر رونق شود.

خرید ملک، آسان ترین اخذ اقامت ترکیه

از راحت ترین و به صرفه ترین اخذ اقامت ترکیه، خرید ملک است که شرایط و قوانین خرید ملک ترکیه به شما کمک می کند تا سرمایه گذاری امنی را در این کشور انجام دهید. شما با خرید خانه در ترکیه به ارزش 60 هزار دلار آمریکایی، می توانید اقامت موقت یا توریستی این کشور را دریافت کنید. در این نوع اقامت شما اجازه کار ندارید، مگر این که در یک شرکت استخدام شوید یا بیمه پرداخت کنید.

خرید ملک ترکیه به ارزش 250 هزار دلار آمریکایی سبب اخذ اقامت ترکیه به صورت دائم می شود. در این زمان که حدوداً 80 تا 90 روز به طول می انجامد، می توانید در این کشور اقامت داشته و پس از مدت ذکر شده، کارت شهروندی ترکیه را دریافت کنید. لازم به ذکر است پس از خرید زمین یا ملک، اجازه فروش آن تا 3 سال را نخواهید داشت.

اجاره ملک و سرمایه گذاری، راه های دیگر اخذ اقامت ترکیه

اجاره آپارتمان در ترکیه یا خرید ملک از دیگر راه های دریافت اقامت ترکیه البته به صورت موقت است. این اقامت موقت که 3 ساله بوده تا 10 سال قابل تمدید می باشد. اجاره آپارتمان در استانبول یا دیگر شهر های ترکیه قیمتی متفاوت داشته که مسلماً در شهر استانبول قیمت اجاره بالاتر می باشد. ارزان ترین شهر برای اجاره ملک در ترکیه، شهر ازمیر می باشد که به دلیل موقعیت عالی بهترین انتخاب می باشد.

البته این مسئله را در نظر بگیرید که در سال 2020 قانون جدیدی در دولت ترکیه مبنی بر اقامت 1 ساله غیر قابل تمدید، تصویب شد که با این تفاسیر شما با اجاره ملک در ترکیه، حق کار ندارید و بعد از گذر یک سال از اقامت، مجدداً تمدید نشده و باید بصورت حضوری به دفاتر مربوطه مراجعه کنید.

سرمایه گذاری در ترکیه، سودآور ترین راه برای سرمایه های اضافه است. علاوه بر سود دهی، اخذ اقامت موقت از دیگر مزیت های سرمایه گذری در کشور ترکیه می باشد. حداقل سرمایه در ترکیه 500 هزار دلار می باشد که با آن می توانید اوراق بهادار و سهام بخرید. سرمایه گذاری در صنایع ترکیه مانند معدن و پوشاک می تواند عالی باشد که توضیحات بیشتر درباره این موضوع با کلیک بر روی سرمایه گذاری در کشور ترکیه در دسترس است.

ازدواج و کار و تحصیل، راه دیگر دریافت اقامت ترکیه

یکی دیگر از راه های دریافت اقامت این کشور ازدواج می باشد که یک تبعه با ادواج شهروند، می تواند اقامت این کشور را دریافت کند. البته این امر مستلزم 3 سال زندگی مشترک، مدارک و شواهد دال بر  همزیستی مرد و زن و ... می شود. پس از گذشت 5 سال زندگی مشترک، خواهید توانست اقامت شهروندی و دائم آن را دریافت نمایید.

اقامت از طریق تحصیل راه دیگری برای اقامت در این کشور است که می توانید از دانشگاه های معتبر دولتی و خصوصی کشور ترکیه استفاده کنید. استخدام شدن در یک شرکت ترکیه ای یا پرداخت حق بیمه این کشور، منجر به دریافت اقامت می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناس متخصص املاک، جناب آقای افضلیان تماس حاصل نموده و تمامی کارهای وکالت و سوال های خود را به ایشان بسپارید. شماره 021،43000020 و 09121208120 در دسترس شما است تا بتوانید در هر زمان با کارشناس ملک استانبولیار در ارتباط باشید.

بیشتر بخوانید :
منابع :