اجاره ملک ترکیه از دیگر راه های دریافت اقامت در کشور ترکیه است که در مطلب جامع و کاربردی خرید ملک ترکیه و اخذ اقامت ترکیه توضیحاتی کامل داده شده است. در این مطلب قصد داریم به معرفی اجاره ملک کشور ترکیه در شهر های آنتالیا، استانبول و ازمیر بپردازیم که از بهترین شهرهای ترکیه هستند.

مدارک مورد نیاز جهت اجاره ملک ترکیه چیست؟

جهت اجاره ملک ترکیه مانند دیگر شهر ها نیز حضور موجر و مستاجر الزامی می باشد. مگر این که طرفین وکیل قانونی داشته باشند تا کارهای اداری توسط وکلاء انجام گردد. عکس 3در4 و پاسپورت افراد خارجی که ترجمه شده باشد، از دیگر مدارک اجاره ملک در ترکیه می باشد.

مقاله مرتبط: سرمایه گذاری ترکیه

اجاره ملک ترکیه در شهر استانبول

اجاره ملک ترکیه در شهر استانبول گزینه ای گران قیمت است، زیرا این شهر یکی از مهم تریم شهرهای ترکیه و به نوعی پایتخت اقتصادی و گردشگری ترکیه به شمار می رود. شهر استانبول یا همان قسطنطنیه دارای منطقه های مختلفی است که از نظر قیمتی هم با هم تفاوت دارند که در مقاله ی دیگری به ا« پرداخته شده است.

اجاره ملک ترکیه در شهر استانبول از 1500 لیر در ماه شروع شده و تا 3000 لیر در ماه تخمین زده می شود. اگر شما در منطقه ی اصیل مال تپه، ملک یا آپارتمانی را اجاره کنید می توانید با 1500 لیر در ماه زندگی نمایید که البته این اجاره غیر مبله محاسبه شده است. در منطقه های بشیکتاش، لونت و ... اجاره ملک از 3000 لیر شروع می شود که این مبلغ نیز غیر مبله می باشد.

اجاره ملک ترکیه در استانبول مختص به آپارتمان نمی شود و برخی ترجیح می دهند ویلاهایی لوکس و مدرن را اجاره کنند. قیمت ویلاهای منطقه ی استانبول متغیر بوده و نمی توان مبلغی را برای اجاره مشخص کرد. ولی طبق آخرین آمار اجاره ویلا از 7000 لیر در ماه شروع می شود.

بیشتر بخوانید: قوانین خرید ملک ترکیه

اجاره ملک ترکیه در شهر ازمیر

ازمیر ترکیه، شهری زیبا و دیدنی که از نظر اجاره ملک ترکیه بسیار مناسب تر از آنکارا و استانبول می باشد. از این رو بسیای از افراد خارجی ترجیح می دهند در این شهر اقامت داشته باشند تا تجارت خود را نیز رونق بخشند. ازمیر یکی از شهرهای بندری محسوب شده و تبادل کالا به طور عمده انجام می شود.

اجاره ملک در شهر ازمیر ترکیه بهترین پیشنهاد ما به آن دسته از اشخاصی است که می خواهند اجاره کمتر پرداخت کرده و درآمد بیشتری کسب کنند. مبلغ اجاره آپارتمان ترکیه در شهر ازمیر از 1200 لیر شروع می شود که این مبلغ برای آپارتمان 1 خوابه بوده و برای اجاره آپارتمان 3 خوابه لوکس، مبلغی بالغ بر 14000 لیر باید پرداخت کنید.

خواهید پسندید: شرایط اخذ اقامت ترکیه

شهر ازمیر ترکیه برای خرید خانه نیز مناسب است، زیرا قیمتی ارزان تر از استانبول دارد. البته شرایط و قوانین خرید خانه ترکیه در مطلبی جدا توضیح داده شده که می توانید به آن مراجعه کنید. قیمت خرید ملک در ازمیر از قیمت 71 هزار دلار شروع شده و تا 508 هزار دلار خاتمه می یابد. با این تفاسیر درخواهید یافت شهر ازمیر انتخابی ایده آل برای اقامت است.

اجاره آپارتمان در آنکارا ترکیه

اجاره آپارتمان در آنکارا ترکیه از دیگر شهر های پرطرفدار و محبوب اشخاص است که می خواهند در پایتخت سیاسی ترکیه اقامت داشته باشند. شهر آنکارا با این که از استانبول کوچک تر است، ولی از پتانسیل های بالایی برای کار، خرید ملک و اجاره خانه ترکیه برخوردار می باشد.

قیمت اجاره آپارتمان در شهر آنکارا از 2700 لیر شروع می شود و با انتخاب آپارتمان های 2 خوابه و 3 خوابه این مبلغ افزایش می یابد. ناگفته نماند قیمت خرید خانه در آنکارا از 250 هزار دلار شروع می شود که با پرداخت چنین مبلغی، می توانید پاسپورت این کشور یا همان اقامت دائم را دریافت کنید.

برای آگاهی بیشتر کلیک کنید: مهاجرت ترکیه

چگونه اطلاعات بیشتری درباره اجاره ملک ترکیه دریافت کنیم؟

در پاسخ به سوال مطرح شده باید بگوییم که سایت استانبولیار، یک سایت تخصصی خرید ملک ترکیه و تور ترکیه است که می توانید با کارشناسان ما در 24 ساعت شبانه روز در ارتباط باشید. آقای افضلیان مشاور و کارشناس خرید ملک و اخذ اقامت ترکیه هستند که می توانید با شماره های 02143000020 و 09121208120 با ایشان در ارتباط باشید.

بیشتر بخوانید :
منابع :