اجاره ملک استانبول یکی از بهترین گزینه ها برای اقامت موقت در کشور ترکیه است. طبق قوانین ترکیه آن دسته از افراد خارجی که مبادرت به اجاره ملک ترکیه نمایند، نمی توانند اقامت دائم این کشور را دریافت کنند. بلکه اقامتی 1 ساله را دریافت می کنند که اجازه کار به آنان را نمی دهد.

آیا اجاره ملک استانبول بهاء سنگینی دارد؟

اجاره ملک استانبول به نسبت دیگر شهر های کشور ترکیه گران تر است. این مسئله به دلیل موقعیت عالی شهر استانبول و گردشگر پذیر بودن آن می باشد. جالب است که بدانید شهر قسطنطنیه، هفتاد و دومین شهر گران جهان به شمار می رود. در ادامه با اجاره ملک در منطقه های مختلف استانبول آشنا خواهید شد.

اجاره ملک استانبول در منطقه باهچه شهیر

اجاره ملک در منطقه باهچه شهیر استانبول بسیار محبوب ایرانی ها و دیگر افراد خارجی می باشد. در این منطقه که از جدید ترین مناطق قسمت اروپایی استانبول است، ویلاهای لوکس، آپارتمان های شیک، خیابان های عرض و ... از شاخصه های این منطقه هستند. منطقه باهچه شهیر، پتانسیل بالایی برای سرمایه گذاری در کشور ترکیه دارد.

زیرا اجاره ملک یا خرید ملک ترکیه در منطقه باهچه شهیر می تواند سرمایه شما را درطی زمان چندین برابر کند. این منطقه دارای 12 خط اتوبوس می باشد که به سمت مرکز استانبول حرکت می کند. البته خط مترو نیز در سال آینده به این منطقه می رسد که تاثیر به سزایی در بالا بردن قیمت خانه و ویلا در این منطقه خواهد داشت.

اجاره ملک استانبول در این منطقه از قیمت 750 لیر شروع می شود و تا 2500 لیر نیز بالا خواهد رفت. اگر قصد خرید ملک ترکیه در منطقه باهچه شهیر را دارید، می توانید با خرید کلک 250 هزار دلاری اخذ اقامت ترکیه به صورت دائم را دریافت کنید. قیمت خرید خانه در این منطقه از 155 هزار لیر شروع و تا 750 هزار لیر ادامه دارد.

اجاره ملک استانبول در منطقه بیلیکدوز و اسنیورت

منطقه های بیلیکدوز و اسنیورت از منطقه های قیمت مناسب شهر استانبول به شمار می روند. در این منطقه ها بازار بزرگ مارمارا پارک و توریوم قرار دارند. این منطقه برای اجاره ملک استانبول گزینه ای عالی است. زیرا بیشتر مشاغل و رستوران های موجود در این منطقه، دست ایرانی ها می باشد. منطقه های ذکر شده در غرب بخش اروپایی قسطنطنیه جای گرفته اند.

اجاره خانه شهر استانبول در منطقه های بیلیکدوز و اسنیورت بدون لوازم 1200 لیر بوده و خرید خانه در این منلاطق از 180 هزار لیر شروع می شود. اگر این منطقه را برای خرید یا اجاره ملک در استانبول انتخاب کنید تا دریا و ساحل 31 کیلومتر فاصله خواهید داشت. این منطقه ها به مراکز خرید بسیاری نزدیک می باشند.

اجاره ملک استانبول در منطقه بشیکتاش

منطقه بشیکتاش از منطقه های مرفه نشین و لوکس استانبول است که خرید ملک ترکیه در این منطقه یا اجاره آپارتمان استانبول در آن فوق العاده گران می باشد. در منطقه ی بشیکتاش جاذبه های تاریخی بسیاری وجود دارد که یکی از آن ها برج گالاتا می باشد. ویلاهای لوکس این منطقه همجوار خط ساحلی بوده و چشم اندازی فوق العاده از پل بغاز دارند.

اجاره ملک در منطقه بشیکتاش استانبول از قیمتی 5000 لیری برخوردار است که با توجه به آپارتمان های 2 خوابه و 3 خوابه این قیمت ها ممکن است افزایش یابد. خرید ملک در این منطقه از 1 میلیون لیر شروع می شود و بسته به نوع ملک افزایش چشمگیری تا 250 هزار دلار نیز خواهد داشت.

کاخ دلما باغچه استانبول در منطقه بشیکتاش قرار دارد که یکی از مراکز تفریحی و گردشگری شهر استانبول به شمار می رود. وجود ایستگاه مترو و فونیکولار در نزدیکی این هتل از مزایای آن به شمار می رود. همین عوامل سبب شده تا منطقه لاکچری بشیکتاش بهترین مکان برای افراد لوکس پسند باشد.

اجاره ملک در منطقه های لونت و ساریر از دیگر انتخاب های عالی برای اقامت است که در فضای جنگلی قرار خواهید گرفت. میانگین قیمت اجاره خانه در این مناطق 2500 لیر بوده و خرید ملک از 75000 لیر شروع می شود.

بیشتر بخوانید :
منابع :