اجاره ملک ازمیر ترکیه گزینه ای عالی برای دریافت اقامت موقت ترکیه است. زیرا در این شهر، خرید ملک ترکیه بسیار ارزان تر از شهر استانبول می باشد. مسلماً در زمان اجاره ملک ترکیه یا خرید ملک در ترکیه، مسائلی همچون سال ساخت آپارتمان، فاصله ملک تا دریا و مبله بودن آن تاثیر چشمگیری در قیمت آن ها خواهد داشت.

اجاره ملک ازمیر یا خرید خانه در ترکیه یکی دیگر از راه های اخذ اقامت ترکیه است که دارای شرایط و قوانینی می باشد. اجاره خانه چه در شهر ازمیر، چه در شهرهای دیگر باعث می شود تا مجوز 1 سال اقامت ترکیه به صورت موقت را دریافت کنید. البته این اقامت بدان معنی نیست که اجازه کار در این کشور را دارید.

مقاله مرتبط: سرمایه گذاری در ترکیه

قیمت اجاره ملک ازمیر ترکیه در ماه چقدر است؟

نرخ اجاره ملک ازمیر ترکیه بسته به نوع آپارتمان ها متفاوت می باشد. به عنوان مثال اجاره آپارتمان 1 خوابه در این شهر حدور 1000 تا 1800 لیر می باشد. این قیمت در آپارتمان های 2 خوابه به 1500 لیر تا 2500 لیر می رسد که این قیمت ها بدون مبله محاسبه شده است.

قیمت اجاره خانه در ترکیه در محله های این شهر نیز متفاوت بوده که مانند دیگر شهر های جهان می باشد. به طور مثال می توان گفت اگر در محله بومجا ازمیر خانه ای را برای اجاره پسند کنید؛ باید در هر ماه اجاره بهائی بالغ بر 700 لیر بپردازید که در مقایسه با دیگر محله های ازمیر ارزان تر است.

بیشتر بخوانید: شرایط و قوانین خرید ملک ترکیه

از دیگر منطقه های قیمت مناسب برای اجاره ملک در شهر ازمیر ترکیه، توربالی می باشد. این منطقه به دلیل دور بودن از شهر ازمیر و کوچک بودن، بسیار مناسب برای اجاره خانه و خرید ملک در ترکیه با قیمت ارزان است. در ادامه با گران ترین و بهترین منطقه ازمیر آشنا خواهید شد.

بهترین محله برای اجاره ملک ازمیر ترکیه چه نام دارد؟

از بهترین و گران ترین محله های شهر ازمیر، منطقه چیلی می باشد که مساحتی بالغ بر 13355 مربع دارد. این منطقه از شمال به مِنه مِن، از جنوب و باختر به خلیج ازمیر و از خاور به کارشی یاکا همسایه است. در منطقه چیلی مراکز تفریحی و گردشگری بسیاری وجود دارد که در ادامه مطلب خواهید خواند.

خواهید پسندید: اجاره ملک استانبول

بهشت پرندگان یکی از محبوب ترین مراکز تفریحی و گردشگری در این شهر بوده که نی زار و حوضچه های نمک، مکان مناسبی را برای گردآوری پرندگان به وجود آورده است. منبع تغذیه آبزیان و دیگر جانداران در پارک بهشت پرندگان، آب شیرین نیزارها و آب شور حوضچه های نمک می باشد. ناگفته نماند در سال 1982 این منطقه تحت حفاظت و تولید مثل پرندگان قرار گرفته است.

با اجاره ملک در ازمیر ترکیه علاوه بر بهشت پرندگان می توانید به شهر لئوکائی نیز بروید. لئوکائی در دور دست ترین خلیج ازمیر واقع شده و دقیقا مقابل کلوزومِنا واقع شده است. جهت دسترسی به این بخش باید از ساسالی گذر کنید تا به منطقه ای مسکونی بین ساسالی و رود گدیز برسید.

چه مدارکی برای اجاره خانه ازمیر لازم است؟

زمانی که شما ملک یا آپارتمانی را پسند کنید باید با مدارکی که در ادامه ذکر می شود، اجاره نامه را را دریافت کنید. یکی از مدارک لازم برای اجاره خانه، پرینت فرم راندوو (گرفتن وقت مصاحبه در اداره مهاجرت ترکیه) می باشد. اجاره نامه نوتِر شده یا همان به ثبت رسیده در دفتر اسناد رسمی ترکیه نیز الزامی می باشد.

آگاه تر شوید: مهاجرت ترکیه

بیمه سلامتی یکی دیگر از مدارک ملزم برای اجاره ملک ازمیر است.  دریافت کد مالیاتی، رسید پرداخت حق خاک، 2 قطعه عکس 3 در 4 و کارت اقامت ترکیه یا کارت کیملیک از واجبات اجاره خانه در این شهر ترکیه می باشد. لازم به ذکر است باید موارد دیگری را نیز رعایت کنید.

دیپوزیت یا همان رهن از دیگر شاخصه های اجاره خانه ازمیر است که پس از تمام شدن اجاره خلنه در سر سال، به مستاجر پرداخت می شود. ضمناً امتیاز های آب، برق و گاز نیز باید به نام مستاجر زده شود که هزینه ای زیر 1000 لیر در بر خواهد داشت. البته پس از اتمام اجاره نامه، این مبلغ به مستاجر عودت داده می شود.

جهت اطلاعات بیشتر یا هرگونه مشاوره می توانید با کارشناس حقوق و خرید ملک استانبولیار، جناب آقای افضلیان در 24 ساعت شبانه روز تماس حاصل فرمایید. شماره های 09121208120 و 02143000020 راه های ارتباطی شما با ایشان است.

بیشتر بخوانید :
منابع :