اجاره ملک آنکارا از دیگر راه های اخذ اقامت ترکیه است که می توانید با اجاره خانه در این شهر، قامت 1 ساله دریافت نمایید. آنکارا از دیگر شهر های ترکیه مانند استانبول و ازمیر از نظر اجاره ارزان تر می باشد. شاید تعجب کنید، ولی این حرف کاملاً صحیح بوده و نسبت هزینه های زندگی در آنکارا به نسبت دیگر شهر های ترکیه ارزان تر می باشد.

بیشتر بخوانید: سرمایه گذاری ترکیه

اجاره ملک آنکارا بیشتر مورد توجه آن کسانی است که می خواهند ویزای کشور آمریکا را دریافت کرده و به آن مهاجرت کنند. طبق آخرین آمار حدود 5 میلیون نفر شهروند ترکی در آنکارا زندگی می کنند که بیشتر آنان اهل سنت هستند. این شه توریستی نبوده و شاید مزیتی برای آن باشد، زیرا دور از شلوغی توریست ها می توان جریان زندگی و فرهنگ مردم ترکیه را به خوبی مشاهده کرد.

اجاره ملک آنکارا یا خرید ملک ترکیه در این شهر، رونق بسیار خوبی دارد که آن هم به خاطر قیمت های مناسب و پروژه های جدید در حال احداث می باشد. البته مهاجرت کاری ترکیه و مهاجرت تحصیلی تقاضای بیشتری دارد که آن هم به خاطر فرصت های شغلی و دانشگاه های عالی این شهر می باشد.

خواهید پسندید: اجاره ملک استانبول

برای اجاره ملک آنکارا چه محله هایی پرطرفدار هستند؟

برخی از گردشگرانی که می خواهند اجاره خانه در آنکارا را انجام دهند، می خواهند در محله های محبوب اقامت داشته باشند. از منطقه های محبوب برای اجاره ملک در آنکارا می توان به محله های کیزیلای و منطقه چانکایا اشاره داشت. بیشتر آپارتمان های مبله و لوکس در منطقه کیزیلای قرار گرفته اند که جهت اجاره آن ها می توانید با کارشناس مجرب ما در ارتباط باشید.

در واقع محله کیزیلای، مرکز شهر آنکارا به شمار می رود که بیشتر مکان های مهم اداری و تجاری در نزدیکی آن قرار گرفته اند. یکی دیگر از مزایای اجاره ملک ترکیه در منطقه کیزیلای، وجود سفارت آمریکا می باشد که بیشتر متقاضیان به همین دلیل، این منطقه را برای اجاره خانه ترجیح می دهند.

برای آگاهی بیشتر کلیک کنید: اجاره ملک ازمیر ترکیه

منطقه چانکایا، لوکس ترین و گران ترین منطقه شهر آنکارا است که خرید ملک در این منطقه می تواند قیمتی بسیار بالا برای شما در بَر داشته باشد. زیرا مجتمع های اقامتی و تجاری فوق مدرنی در این منطقه طراحی شده و منطقه ای بسیار آرام و مرفه نشین به شمار می رود. هزینه اجاره ویلاهای لوکس یا آپارتمان های مبله در این منطقه بیش از 3000 لیر در ماه خواهد بود.

چرا اجاره ملک آنکارا؟

شاید با خود بگویید اگر قصد مهاجرت به آمریکا را نداشته باشیم، چرا باید در آنکارا آپارتمان یا خانه ای را اجاره کنیم؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم شهر آنکارا از نظر کیفیت بالا و از نظر هزینه بسیار مقرون به صرفه تر است. کارخانه های فراوان و مغازه های متعدد در این شهر سبب شده تا کیف و کفش، پوشاک و لوازم منزل بسیار ارزان باشد.

با این همه وصف از شهر آنکارا شاید بپرسید چرا پس برای تقاضای خرید ملک و اجاره آپارتمان، ضعیف تر از دیگر شهر های ترکیه است؟ در جواب به این پرسش باید بگوییم تبلیغات کمتری به نسبت دیگر شهر های ترکیه برای آنکارا انجام شده که اصلی ترین دلیل برای آرامش این شهر است.

دیگر محله ها برای اجاره ملک ترکیه چه نام دارند؟

نام دیگر محله های شهر آنکارا که بسیار جذاب هستند و برای اجاره ملک ترکیه  عالی می باشند اینگونه است. اسکی شهیر یولو، اینجک، چای یولو و باغلیجا از جمله برترین محله های آنکارا هستند که در منطقه لوکس چانکایا قرار گرفته اند. در ادامه با دیگر محله های شهر آنکارا و قیمت خرید به ازای هر متر مربع آشنا خواهید شد.

محله اُران نام محله ای دیگر در آنکارا است که قیمت هر متر مربع آن در منطقه های مسکونی 5،127 لیر می باشد. محله یلدیز اولر از قیمتی بالغ بر 4،123 لیر برخوردار یوده که این قیمت در محله امید به 4،020 لیر می رسد. محله هایی که در ادامه نام برده می شوند از قیمت متری 3000 لیر به بالا محاسبه می شوند.

محله آنیت تپه، محله موتلو کنت، محله چیدم، محل بلوک های ایشجی، محله اِمک و باهچی اولر جزء آن محله هایی هستند که قیمت خرید هر متر مربع آن بالای 3000 لیر می باشد. جهت مشاوره و آگاهی بیشتر می توانید با جناب آقای افضلیان، مشاور و کارشناس خرید ملک ترکیه در ارتباط باشید. شماره های 02143000020 و 09121208120 پل های ارتباطی شما با ایشان در 24 ساعت شبانه روز هستند.

بیشتر بخوانید :
منابع :