کشور ترکیه که در طی سال های اخیر با وضعیت رو به رشد و تقاضای خرید ملک ترکیه رو به رو می باشد، قوانین سفت و سختی را برای خرید ملک ترکیه را وضع کرده است. خطرات خرید ملک ترکیه نام مقاله ای است که در این مطلب می خواهیم شما را با آن آشنا نماییم.

خطرات خرید ملک ترکیه شامل وعده های دروغی و واهی می شود که برخی افراد سودجو می خواهند با دلال بازی و واسطه گری، جیب مردم را خالی کرده و جیب خود را سرشار از پول نمایند. در ادامه با برخی از مواردی که در امر خرید ملک ترکیه ممکن است خطر آفرین باشد، آشنا خواهید شد.

کارگزاری های املاک، یکی از خطرات خرید ملک ترکیه

یکی از مهم ترین خطرات خرید ملک ترکیه، شرکت ها و کارگزاری هایی هستند که خود را به عنوان مشاور املاک ترکیه معرفی می کنند. متاسفانه برخی از این شرکت ها در ایران وجود دارند که با وعده های واهی مبادرت به فروش یا اجاره ملک ترکیه می نمایند. لازم به ذکر است که بدانید هرگونه دفتر مشاور املاک، باید مجوزهای لازم و قانونی از کشور ترکیه را دارا باشد.

بیشتر این شرکت ها که ممکن است تهدیدی برای خطر خرید ملک ترکیه محسوب شوند، دفاتری هستند که در شهر تهران شعبه دارند. این شرکت ها به عنوان واسطه میان افراد متقاضی و کشور ترکیه، مبادرت به خرید ملک ترکیه یا اجاره ملک استانبول می نمایند و مبالغی را از اشخاص دریافت می نمایند. ناگفته نماند اینگونه شرکت ها مجوزی از سوی کشور و دولت ترکیه ندارند و ممکن است سرمایه شما را به باد دهند.

دفاتر محلی بی نام و نشان از دیگر خطرات خرید ملک ترکیه

یکی دیگر از مورد های قابل توجه درباره خطر خرید ملک ترکیه، دفاتر محلی کوچک در مکان های پیش پا افتاده هستند. شرکت های بسیاری در کشور ترکیه وجود دارند که بدون مجوز مشغول فعالیت بوده و مخفی از چشمان بازرسان، مشغول کلاهبرداری می باشند. این شرکت ها اصولا بی نام بوده و با گرفتن مبالغی هنگفت در برابر وعده های دروغی، بادرت به سودجویی می کنند.

این دفاتر املاک محلی بعد از مدتی کلاهبرداری، کسب و کار خود را تعطیل کرده و هیچ رد و نشانی از خود برجای نمی گذارند. در این زمان است که شما سرمایه خود را از دست داده اید و هیچ راهی برای شکایت و پیگیری قضایی خود ندارید. توصیه می کنیم برای خرید ملک یا اجاره حتما با یک مشاور معتبر در ارتباط باشید.

وکیل حقوقی یا شرکت مهاجرتی از دیگر خطرات خرید ملک ترکیه

شرکت های حقوقی بسیاری با ترفند های خرید ملک ترکیه ارزان، اجاره ملک ترکیه یا اخذ اقامت دائم ترکیه تبادل به سودجویی می نمایند. این شرکت ها مجوزهای لازم را نداشته و با جواز کسب (پروانه کار) نامعتبر  دفاتری را دایر می کنند. عده ای از این افراد سودجو با گرفتن مبالغ هنگفت، قول پاسپورت ترکیه یا همان اقامت دائم ترکیه را می دهند، در صورتی که این وعده ها پوچ و تو خالی می باشد.

اگر زمانی به این شرکت های مهاجرتی مراجعه کردید، حتما پروانه کار آن ها را رویت کنید. اگر شرکتی واقعی باشد تمامی مجوزهای لازم را از کشور ترکیه را دارا می باشند. در این بین مواظب فامیل و دوستان خود باشید، زیرا این اشخاص با فریب اقوام و خویشان خود، کار خود را آغاز می نمایند.

گول خرید ملک ارزان ترکیه را نخورید!

خرید ملک ارزان ترکیه، کلمه ای گوا زننده که تنها برای فریب استفاده می شود. درست است که خرید ملک ترکیه از دیگر کشورهای اروپایی ارزان تر است، ولی این مسئله سبب نمی شود گوا این تعاریف را بخورید. مسلماً اگر در جایی با چنین متنی برخورد کرده اید، بدانید که آن ملک یا آپارتمان بدهی بانکی داشته یا به دلیل مسائل دولتی پلمب شده است.

قیمت خرید ملک چه در ترکیه، چه خرید ملک استانبول، خرید ملک ازمیر و ... زیر نظر مراجع ذیربط بوده و قیمت هایی معقول دارند. همانطور که در مطلب مفصل خرید ملک ترکیه توضیح داده ایم، با مبلغی از 60 هزار دلار تا 250 هزار دلار می توانید ملک در این کشور را خریداری نمایید. نا گفته نماند قیمت هر ملک بر اساس ضوابط دولت و با توجه به سن، موقعیت و ساختمان آپارتمان محاسبه می گردد.

نکته های مهم برای خرید خانه ترکیه

اگر می خواهید ملکی را در این کشور خریداری کنید باید به نکاتی توجه کنید. این نکته ها شامل استعلام از تاپو، پرداخت هزینه کامل در دفتر اسناد رسمی و ... است. طبق قوانین جدید ترکیه تنها کسانی می توانند در این کشور ملک خریداری نمایند که اتباع ترکی هم بتوانند در آن کشور نیز ملک بخرند.

از این رو استعلام از تاپو جزء ضروریات می باشد. عدم بدهی مالی به بانک و دولت نیز از دیگر نکات ضروری خرید خانه در ترکیه است که باز هم باید از تاپو استعلام گرفته شود. حضور وکیل قانونی و طرفین قرار داد همراه با مدارک کامل (پاسپورت و کارت اقامت) در دفتر اسناد رسمی الزامی می باشد.

جهت هرگونه استعلام و آگاهی از خرید ملک ترکیه یا اجاره ملک ترکیه می توانید با مشاور ارشد استانبولیار آقای افضلیان تماس حاصل فرمایید. شماره های 021،43000020 و 09121208120 پل های ارتباطی شما با ایشان در 24 ساعت شبانه روز می باشند.

بیشتر بخوانید :
منابع :