گولاچ ترکیه در استانبول

گولاچ ترکیه در استانبول هم یافت می شود اما شاید برایتان سوال باشد که گولاچ چیست ؟ این نام یک دسر شیرین مزه و مقوی است که قبل یا بعد از غذا سرو می شود.

گولاچ ترکیه در استانبول تمام ایام سال یافت می شود اما اگر عاشق خوردن دسرهای خاص ترکیه و استانبول هستید بهتر است در ماه رمضان به این شهر سفر کنید تا طعم بی نظیر گولاچ را در افطاری ها بچشید.

گولاچ ترکیه در استانبول ، ازمیر، آنکارا و ... جود دارد و از غذاهای محبوب مسلمانان است و البته همه مردم ترکیه اما مسلمانان با شروع ماه رمضان گولاچ را در برنامه غذایی خود قرار میدهند زیرا معتقدند این غذا مقوی و کم حجم است.

گولاچ ترکیه در استانبول از شیرینی ها و دسرهای پر طرفداری است که در منو غذایی بیشتر هتل ها یافت می شود و گردشگران زیادی طعم بی نظیر آن را به یاد سپرده و دستور پخت و تهیه آن را به شهر و دیار خود انتقال داده اند.

گولاچ ترکیه در استانبول و تجربه طعم آن توسط ایرانیان باعث شد دستور تهیه آن به سرعت در دنیای مجازی انتشار یابد.

گولاچ ترکیه در استانبول و طرز تهیه آن توسط مردم این شهر به این شرح می باشد. ابتدا ورقه های آماده گولاچ را تهیه کنید. این ورقه ها به صورت آماده در فروشگاههای استانبول وجود دارند ولی اگر قادر به این کار نیستید ورقه های گولاچ را بپزید.

گولاچ ترکیه در استانبول ترکیبی از نشاسته و پودر ذرت پخته شده است که به صورت ورقه های نازک بسته بندی شده و به فروش می رسد. اما اگر در ایران زندگی میکنید می توانید این ورقه ها را با آب و پودر نشاسته و ذرت تهیه کنید.

گولاچ ترکیه در استانبول بعد از طی مراحل ابتدایی تهیه ورقه ها مراحل دیگری را طی می کند. تهیه شیر و شکر، و رها کردن ورقه ها در این محلول و سپس اضافه کردن توت فرنگی، خرما، پودر پسته، پودر گردو و ...

گولاچ ترکیه در استانبول چیزی شبیه به باسلوق ایرانی است اما با طعمی متفاوت به دلیل وجود میوه ها دارد.

گولاچ ترکیه در استانبول یکی از 10 دسر برتر و خوشمزه شناخته شده از جانب گردشگران خارجی این شهر می باشد.

گولاچ ترکیه در استانبول

طرز تهیه گولاش :

طرز تهیه گولاش این روزها توسط آشپزان زیادی در صفحات مجازی بارگذاری می شود و زنان خانه دار زیادی تمایل دارند این غذا را در خانه طبخ نمایند.

طرز تهیه گولاش که غذایی مجارستانی است دارای اهمیت است زیرا این روزها گردشگران زیادی بعد از سفر به شهر استانبول و یا کشور ترکیه با تجربه طعم عالی این غذا تصمیم میگیرند که آن را در کشور خود نیز به همگان عرضه کنند.

طرز تهیه گولاش که شبیه به سوپ و یا خورشت و یا چیزی مابین این دو است پیچیده نیست و دستوری آسان دارد. این غذا از مجارستان به دیگر کشورها راه یافت و در کشورهای اروپایی به شدت رواج دارد از این رو قسمت اروپایی استانبول خواستگاه این غذای محبوب است.

طرز تهیه گولاش ابتدا به گله داران و چوپانهای مجارستان باز میگردد این افراد برای پذیرایی از مهمانان و یا گذران زندگی از دام خود به طبخ این غذا روی آوردند که به دلیل طعم عالی به مرور در بین اشخاص محبوب شناخته شد.

طرز تهیه گولاش و مواد مورد نیاز : ابتدا به مقداری گوشت، سیب زمینی، پیاز، فلفل سبز و رنگی، سیر گوجه، ادویه پاپریکا، برگ بو، فلفل و نمک نیاز است.

طرز تهیه گولاش اما بدین شرح است: ابتدا پیاز و سیر را سرخ می کینم و گوشت را هم کمی بعد اضافه کرده و با اضافه کردن ادویه ها کمی آب به آن اضافه میکنیم و یک ساعت زمان می دهیم تا بجوشند.

طرز تهیه گولاش بعد از جوشیدن یکساعته شامل اضافه کردن سیب زمینیو فلفل و گوجه های نگینی شده می باشد و بعد از آن منتظر می شویم تا بپزند.

طرز تهیه گولاش همانطور که مطالعه نمودید پیچیده و سخت نیست و هر شخصی حتی با اندک اطلاعات و تجربه آشپزی می تواند این غذای خوشمزه را پخت.

طرز تهیه گولاش را در این مطلب برای مخاطبان خود درج کردیم تا هر آنچه راجع به شهر استانبول و کشور ترکیه نیاز دارند را در همین صفحه دنبال کنند برای اطلاع بیشتر راجع به استانبول با ما همراه باشید.

طرز تهیه گولاش اهمیت زیادی برای آشپزهای بین الملل دارد و آنها سعی می کنند با آموختن این غذا آن را در منوی غذایی خود جای دهند.