فیلم چهارراه استانبول

فیلم چهارراه استانبول از فیلم های مهیج و احساس برانگیز و شبیه سازی شده با واقعیتی دلخراش است که قلب تمام ایرانیان و جهانیان را به درد آورد. این حادثه آنقدر دلخراش بود که بسیاری از آتش نشانان دیگر کشورها و مردم رقیق القلب دنیا پست هایی را برای هم دردی با خانواده های داغ دیده در شبکه های اجتماعی منتشر کردند.

فیلم چهارراه استانبول به کارگردانی و نویسندگی محسن کیایی ساخته شده است. وی به ساختن فیلم های پر مخاطب و عامیانه شهرت دارد و در واقع به دلیل هم سن بودن با جمعیت غالب کشور ایران در دهه نود موفق شده است به خوبی سلیقه اذین قشر را شناسایی و حرف و احساس مردم را در قالب فیلم و سریال های جذاب به تصویر کشد.

فیلم چهارراه استانبول در واقع اثری است برای بزرگداشت آتش نشانانی که در این حادثه قربانی شدند و بزرگترین معضل در راه امدادرسانی را به همراه جهل مردم تماشاچی به تصویر میکشاند.

فیلم چهارراه استانبول با اینکه بسیار مورد توجه مردم ایران قرار گرفت و با وجود بازیگران برجسته و مردم پسند دوست داشتنی ارزیابی شده اما هم رتبه دیگر کارهای موفق محسن کیایی نیست.

فیلم چهارراه استانبول فیلمی موفق به دلیل همپوشانی با واقعه ای احساس برانگیز و مردمی است اما به همان نسبت نیز ناموفق بود زیرا کارگردان علاوه بر هسته داستان اصلی سعی میکند ابعاد دیگری از حادثه را نشان دهد که این امر تمرکز را از کارگردان گرفته و جریان فیلم را پیچیده و نا منظم می کند.

فیلم چهارراه استانبول در گروه فیلم های مردمی قرار دارد و پر طرفدار ترین آثار در جشنواره فجر سال 1396 شناخته شد اما نمی توان عنوان کرد که اثری موفق به لحاظ نویسندگی و کارگردانی قوی است.

فیلم چهارراه استانبول بیش از اینکه در فیلمنامه و کارگردانی موفق باشد در فیلمبرداری و برانگیختن احساسات مردم موفق عمل کرده است.

فیلم چهارراه استانبول به واسطه فیلمبرداری فوق العاده حسین جلیلی صحنه هایی تقریبا مشابه با حادثه پلاسکو را خلق نمود و فروریختن این ساختمان به یادماندنی و رشادت های آتش نشانان را علاوه بر داتان اصلی داستان به تصویر می کشاند.

فیلم چهارراه استانبول علاوه بر به تصویر کشیدن سانحه ای دلخراش و واقعی، داستان زندگی ورکشته هایی از صنعت پوشاک را هم به نمایش میدهد و در واقع ضرب المثل معروف هرچی سنگه برای پای لنگه را به خوبی نشان می دهد.

فیلم چهارراه استانبول بعد از اینکه یادبود حادثه ای دلخراش و به تصویرکشیدن رشادت آتش نشانان باشد روایتی تاسف بار از قاچاق و مشکلات تولیدی های ایرانی می باشد.

چهارراه استانبول

بازیگران چهارراه استانبول 

بازیگران چهارراه استانبول بسیار مورد توجه علاقمندان به فیلم های سینمایی ایرانی قرار دارند و دلی این علاقه نیز تنها بازی آنها نیست و شبیه سازی واقعه ی دلخراش است که منجر به شهادت چندین آ؛تش نشان و افرادی دیگر شد.

بازیگران چهارراه استانبول با توجه به اینکه در فیلمی پر طرفدار بازی نمودند مسئولیت بزرگی نیز بر دوش داشتند این واقعه آنقدر احساسات عمومی را بر انگیخت که بازخوردهایی جهانی در پی داشت به همین دلیل بسیار مهم بود که بازیگران بسیار بهتر از واقعیت حادثه نقش بازی نمایند.

بازیگران چهارراه استانبول از محبوب ترین بازیگران به روز ایران در دهه 90 می باشند این بازیگران چهره هایی جوان و محبوب دارند که با پیشینه خوب بازیگری موفق شده اند توجه جمعیت زیادی از ایرانیان عاشق سینما را به خود جلب کنند.

بازیگران چهارراه استانبول برخی در حوزه طنز و فیلم های کمدی کارهایی برجسته انجام داده اند از این رو برای بسیاری از طرفدارانشان مهم است که بدانند کاری متفاوت، احساسی و درام را چگونه ایفا نموده اند.

بازیگران چهارراه استانبول انتخاب کارگردانی جوان و خوش آوزاه هستند. این کارگردان محسن کیایی نام دارد که اغلب به همراه برادر خود به کارگردانی و نویسندگی فیلم هایی عامه پسند مشغول است.

بازیگران چهارراه استانبول با ایفای نقش متفاوت در جریانی عمومی و احساس برانگیز شهرتی دو چندان یافتند که باعث شد بعد از گذشت زمان زیادی همچنان مطرح باشند و مورد جست و جو و کنکاش قرار گیرند.

بازیگران چهارراه استانبول عبارتند از : محسن کیایی که کاردان و بازیگر است وی اغلب به ایفای نقش طنز می پردازد اما در این فیلم با نقشی کاملا متفاوت بیش از پیش خوش درخشید. بهرام رادان نیز پیش از این با اجرای نقش های دیگر شناخته شده بود اما با ایفای نقش در این فیلم بیش از پیش مورد توجه مردم قرار گرفت.

بازیگران چهارراه استانبول همچون سحر دولتشاهی با شخصیتی کاریزماتیک بسیار محبوب شناخته شد. این بازیگر علاوه بر کاریزماتیک بودن پیش از این در سریال های طنز دوست داشتنی و عامه پسند بازی کرده بود و از این رو مردم علاقه داشتند بدانند ایفای نقشی هیجان برانگیز و درام در شخصیت وی چگونه نمود پیدا می کند.

بازیگران چهارراه استانبول و مهدی پاکدل که همیشه نقش هایی اعتماد برانگیز و شخصیت های نیک رفتار و جوانمردانه را به عهده می گرفت بیشتر مورد قبول قرار گرفت در این فیلم مهدی پاکدل بازهم نقش آتش نشانی جوانمرد را بر عهده دارد که این امر احساسات مردم را بر می انگیزد.

بازیگران چهارراه استانبول با انتخاب شایسته کارگردان جوان محسن کیایی و چیدمان دقیق آنها کنار یک دیگر موفق شدند صحنه هایی را شبیه سازی کنند که کمی از درد و رنج خانواده های داغ دیده سانحه دلخراش پلاسکو را بازسازی کند. دیگر بازیگران عبارتند از : ماهور الوند، رعنا آزادی ور، مسعود کرامتی، سعید چنگیزیان، بابک بهشاد، پوریا رحیمی سام، خسرو احمدی، حسین امیدی، اسدالله یکتا، تینو صالحی

چهارراه استانبول

عوامل فنی و تولید کننده فیلم چهارراه استانبول:

نویسنده: مصطفی کیایی - مدیر فیلمبرداری: حسین جلیلی - تدوین: نیما جعفرى جوزانى - طراحى و ترکیب صدا: علیرضا علویان - آهنگساز: آرمان موسى پور - صدابردار: امیر نوبخت - طراح صحنه: حجت اشترى - طراح لباس: مارال جیرانى - طراح گریم: عباس عباسى - جلوه های ویژه رایانه ای : فرید فصیحی - مدیر تولید : سجاد رحیمی - دستیار اول کارگردان : هومن خواجه نوری - برنامه ریز : امید جزینی - عکاس : میلاد کیایی - منشی صحنه: نفیسه ذاکری - مشاور رسانه اى: آریان امیرخان - جلوه های ویژه میدانی : آرش آقابیگ - مدیر تدارکات : محمد ابراهیمی