گلف در استانبول

درباره گلف در استانبول

گلف در کشور ترکیه ورزش محبوبی نیست ولی اخیراً در میان مردم طبقه متوسط در حال رشد است. همانند بسیاری از کشورهای اروپایی و همچنین در ترکیه معمولاً افراد ثروتمند گلف بازی می کنند به همین دلیل به آن ورزش ثروتمندان نیز می گویند. استانبول سه زمین اصلی گلف دارد که یکی از آنها زمینی با 9 سوراخ است و دوتای دیگر 18 سوراخه هستند. در همه آنها تورنومنت های ملی و بین المللی برگزار می شود.

استانبول گلف کلاب

استانبول گلف کلاب قدیمی ترین زمین گلف ترکیه و چهارمین زمین قدیمی اروپاست. این زمین 9 سوراخ دارد و در بین مردم محلی و ساکنین خارجی محبوب است چرا که در نزدیکی بسیاری از مناطق مسکونی بزرگ قرار گرفته است و بازیکنان می توانند هم در زمان ناهار و هم عصرها به این بازی بپردازند. این زمین بین محله های یِنی لِوِنت و ماسلاک قرار گرفته است.

کِمِر گلف اَند کانتری کلاب

گلف کلاب کِمِر 30 دقیقه با مرکز شهر فاصله دارد و در محله کِمِربورگاز در نزدیکی جنگل بِلگراد واقع شده است. این زمین 18 سوراخه 73 ضربه ای قهرمانی با استاندارد یو اِس جی اِی (USGA) در زیبایی های جنگلی این منطقه ساخته شده است و امکانات بسیار خوبی را ارائه می دهد.

کلاسیس گلف اَند کانتری کلاب

کلاسیس گلف اَند کانتری کلاب در سیلیوری واقع شده است و کمی بیشتر از یک ساعت با مرکز شهر فاصله دارد. این کلوب ورزش های گوناگونی به همراه یک هتل را ارائه می دهد. این زمین اولین زمین بین المللی با استاندارد پی جی اِی (PGA) با 18 سوراخ در ترکیه می باشد. این زمین 73 ضربه ای در کل به طول 6245 متر بوده و همچنین یک زمین 9 سوراخه 27 ضربه ای نیز برای مبتدیان در این کلوب موجود است.