مرکز جامع رزرواسیون آنلاین هتل‌ها و تور های استانبول، اولین و تنها مرکز تخصصی رزرو تور استانبول و هتل های استانبول می باشد.

متروبوس استانبول

استانبول به عنوان بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر اروپا، سیستم حمل و نقل جامع و کاملی دارد. مترو، متروبوس، تراموای، اتوبوس، تاکسی دریایی، تاکسی، دلموش و ... همه در شهر بزرگ استانبول موجودند. از جمله مهم ترین سیستم حمل و نقل شهری استانبول، متروبوس می باشد که مرکز این شهر را به غرب آن به طول 50 کیلومتر وصل میکند.

تنگه بسفر

تنگه بسفر، تنگه ای است تاریخی که در تاریخ جنگ های زیادی برای تصاحب بر سر آن شکل گرفته است. تنگه ای به طول 30 کیلومتر و عرض 700 متر که پلی روی آن ساخته شده که آسیا را به اروپا، و شرق را به غرب وصل می کند. عظمت این پل به قدری است که از درون هواپیما از بالا هم به خوبی قابل دیدن است.

خیابان فاتیح استانبول

فاتیح منطقه مرکزی استانبول استکه به عنوان یک شبه جزیره تاریخی شناخته می شود که از چندین محله تشکیل می شود و توسط منطقه زیتین بورنو (Zeytin burnu) و ایوپ (Eyup) ، دریای مارمارا ، تنگه بسفر و گلدن هورن (golden horn) احاطه شده است. فاتیح و امینونو دو منطقه از شبه جزیره تاریخی تا سال 2008 بودند. بعد از آن فاتیح تنها منطقه از شبه جزیره، و امینونو همسایه فاتیح شد.

خیابان شیشلی

منطقه یا خیابان شیشلی یا در برخی سایت ها با کلمه خیابان سیسلی مواجه شده اید و شاید برایتان مهم باشد که بدانید بر این منطقه چه فرهنگ و  خصوصیاتی حکومت می کند و چه افرادی در آن زندگی میکنند، قیمت ها در این منطقه چگونه است و غیره ... بنابراین با ما همراه باشید.

میدان تکسیم ، میدان معروف در استانبول

میدان تکسیم، معروف ترین میدان استانبول می باشد. علت این شهرت مرکزیت این میدان در شهر بزرگ استانبول است که موجب پیدایش تعداد زیادی از هتل ها و رستوران های معروف در اطراف این میدان شده است. این میدان به خیابان معروف و طویل استقلال وصل شده است، خیابانی که گردشگران زیادی را از سراسر دنیا به خودش جذب کرده است و آن خیابان را به خیابانی چند زبانه تبدیل کرده است.

مرکز خرید جواهیر

سفر به استانبول با خریدهای فراوان همراه است. بسیاری از مردم مخصوص خرید به استانبول سفر می کنند. حتی آنهایی هم که برای تفریح به استانبول می روند، باز هم نمی توانند از خرید دست بکشند. همانطور که میدانید استانبول مرکز خرید ایرانیان است. البته از سراسر دنیا هم گردشگران زیادی برای خرید به استانبول سفر می کنند. به همین خاطر مراکز خرید فراوانی در این شهر بزرگ ایجاد شده اند که از جمله معروف ترین آنها می توان به پاساژ جواهیر استانبول   (Istanbul cevahir) اشاره کرد.

استانبول و ردپای ایرانیان

استانبول یا همان قسطنطنیه در مجاورت ایران واقع شده است و از زمانهای دور تا به امروز به طور مداوم در حال داد و ستد فرهنگی و تجاری و گردشگری و مهاجرتی بوده اند. از زمان حکومت عثمانی نیز کشورمان شاهد جنگهای زیادی با عثمانیان بوده است جنگهایی که برای کشور گشایی و تصرف یا حکمرانی و مسائل سیاسی و اقتصادی صورت میگرفت.

خیابان استقلال استانبول | Esteghlal Street

خیابانی که به وفور نام آن در سایت های گردشگری و تور استانبول و هتل های نزدیک به آن و سایت های خبری قابل رویت است. خیابان استقلال قدیمی ترین خیابان این شهر می باشد و بافت قدیمی خود را حفظ کرده است.

لوگو-istanbulyar
 

مرکز جامع رزرواسیون آنلاین هتل‌ها و تور های استانبول istanbulyar.com ، اولین و تنها مرکز تخصصی رزرو تور استانبول و هتل های استانبول می باشد که موفق به دریافت گواهینامه بین المللی گردشگری و مهمان نوازی از انجمن گردشگری صلح آسیا شده است.

Main Menu